iFi Audio ZEN Air DAC - Raty 0% - Specjalne Kody Rabatowe - Instal Audio Konin

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 3436
 • Producent: iFi Audio
 • Dostępność: Produkt dostępny. Produkt dostępny.
  Czas realizacji: Wysyłka 24h
 • Historia ceny
 • szt.
 • 499,00 zł 449,00 zł / szt.

iFi Audio ZEN Air DAC - Wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy. Cena za 1 sztukę.

Oferowany przez nas produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

iFi Audio ZEN Air DAC

ZEN Air DAC zapewnia najlepszą jakość dźwięku z telefonu, tabletu lub komputera.

Pozwala poczuć powiew świeżego Powietrza..

ZEN Air DAC

ZEN Air DAC pozwoli każdemu użytkownikowi poprawić jakość dźwięku.

DAC (ang. Digital-to-analog converter) oznacza przetwornik cyfrowo-analogowy. Krótko mówiąc, przetwornik cyfrowo-analogowy konwertuje sygnał cyfrowy pochodzący z urządzenia źródłowego – komputera, konsoli do gier, tabletu lub smartfona – na "muzykę", którą można usłyszeć przez głośniki lub słuchawki czyli sygnał analogowy.

Każde urządzenie które jednocześnie jest źródłem dźwięku cyfrowego i jednocześnie zasila głośniki / słuchawki ma wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy. Zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe brzmią znacznie lepiej niż standardowe przetworniki cyfrowo-analogowe stosowane w tego typach urządzeniach.

To co słyszymy i widzimy pozwala uwierzyć

ZEN Air DAC generuje dźwięk o bardzo wysokiej rozdzielczości (wysokiej rozdzielczości). Jest to o wiele lepszej jakości dźwięk niż ten standardowy, który można uzyskać z słuchawek/głośników podłączonych do komputera, konsoli do gier, tabletu lub smartfona.

Wystarczy spróbować wyobrazić sobie różnicę w jakości między standardowym telewizorem a telewizorem 4K Ultra HD — i zrobić tak samo ale w dźwięku! Jest to ogromna różnica, jaką zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy wnosi do muzyki.

Wystarczy usłyszeć, aby zostać nawróconym (nie tylko w dźwięku)!

ZEN Air DAC - znaczy po prostu lepiej

ZEN Air DAC działa zarówno jako przetwornik cyfrowo-analogowy, jak i wzmacniacz słuchawkowy. To świetny pierwszy krok, aby dopiero zacząć podróż z dźwiękiem o wysokiej jakości.

Wystarczy podłączyć ZEN Air DAC do komputera lub urządzenia inteligentnego za pomocą kabla USB (Jest w zestawie). Następnie zostaje podłączyć słuchawki przez gniazdo słuchawkowe z przodu ZEN Air DAC lub aktywne głośniki/wzmacniacz przez złącza RCA z tyłu ZEN Air DAC.

Dla użytkowników posiadających wzmacniacz a chcących poprawić jego jakość, mogą wykorzystać ZEN DAC Air jako czysty przetwornik cyfrowo-analogowy w celu zapewnienia dźwięku o wysokiej rozdzielczości lub w celu podłączenia dodatkowych źródeł cyfrowych.

Elastyczne formaty cyfrowe

ZEN Air DAC obsługuje różne formaty plików – od PCM 32bit/384kHz, po w pełni natywne DSD256 i MQA.

 • PCM – (ang. Pulse Code Modulation) to format pliku używany w urządzeniach CD, DVD, Blu-ray, TV, PC i innych cyfrowych tego typu urządzeniach audio. To kolejny krok w stosunku do MP3.
 • DSD – (ang. Direct Stream Digital) to bardzo wysokiej jakości format audio, lepszy niż jakość CD. Im wyższa liczba (częstotliwości próbkowania), tym lepsze jest nagranie np. DSD64, 128, 256, 512 i 1024. W pełni natywne oznacza, że nagranie pierwotne nie zostało w żaden sposób zmienione w stosunku do oryginalnego nagrania.
 • MQA – (ang. Master Quality Authenticated) to wielokrotnie nagradzana Brytyjska technologia audio, która umożliwia fanom muzyki strumieniowe odtwarzanie oryginalnego nagrania głównego w domu, samochodzie lub  z telefonu komórkowego. ZEN Air DAC pozwala odtwarzać format MQA od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy odtworzyć MQA po przez połączenie się z Tidal Masters i zaznaczenie opcji przesyłania strumieniowego MQA.

Soniczna edycja

ZEN Air DAC ma również kilka unikalnych korektorów dźwiękowych stworzonych przez iFi.

 • PowerMatch dostosowuje wzmocnienie ZEN DAC Air, aby działał na odpowiednim poziomie dla danych słuchawek. Wzmocnienie to tylko jednostka miary, która wskazuje, jak głośne jest źródło dźwięku i jest mierzona w decybelach (dB).
 • XBass+ umożliwia dostosowanie niskich częstotliwości (basu) dla słuchawek i osobistego gustu.

Oba mają na celu poprawę i personalizację wrażeń słuchowych.

Użytkownik poczuje dech w piersiach..

Większość przetworników cyfrowo-analogowych nadal korzysta z cyfrowej regulacji głośności – w ZEN DAC Air regulacja jest analogowa.

Co to znaczy? Zmniejszając głośność w innych przetwornikach cyfrowo-analogowych, usuwane są dane z utworu lub ścieżki dźwiękowej. Analogowa regulacja głośności zmniejsza głośność przy zachowaniu pełnej jakości.

Mówiąc prościej, ZEN Air DAC to łatwy sposób na uzyskanie super czystego dźwięku o wysokiej rozdzielczości podczas codziennego słuchania muzyki.

16-rdzeniowy układ XMOS przetwarza dane audio odbierane przez cyfrowe wejście USB.

Najnowszy mikrokontroler XMOS o niskich opóźnieniach zawarty w ZEN Air DAC, znacznie zwiększył moc przetwarzania. W porównaniu z obecną generacją ośmiordzeniowych układów, ten nowy 16-rdzeniowy układ scalony zapewnia dwukrotnie wyższą prędkość zegara (2000 MIPS) i czterokrotnie większą pamięć (512 KB), a także najnowszy standard SuperSpeed USB.

Wewnętrzny zespół ds. rozwoju cyfrowego iFi zaprogramował oprogramowanie XMOS, aby zoptymalizować jakość dźwięku i zapewnić doskonałe współdziałanie z chipsetem Burr-Brown DAC używanym w ZEN Air DAC.

Chipset Burr-Brown True Native® oznacza, zapewnia że formaty plików pozostają niezmienionymi, oraz dodatkowo są „bit-perfect” - sprawia, że to użytkownik słucha muzyki zgodnie z zamierzeniami artysty w formacie, w jakim została pierwotnie nagrana.

iFi intensywnie wykorzystuje Burr Brown w swoich produktach, wybierając go ze względu na jego naturalnie brzmiącą „muzykalność” i prawdziwą natywną architekturę.

Doświadczenie iFi Audio z tym układem scalonym oznacza, że wie najlepiej jak go wykorzystać.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów iFi, zastosowany został w ZEN Air DAC niestandardowy wzmacniacz operacyjny serii OV. Ten najwyższej klasy komponent zapewnia wyjątkowo niski poziom szumów, niskie zniekształcenia (0,0001%) i szerokie pasmo.

Niskoszumowe układy scalone Texas Instruments oferują ogromne wzmocnienie szerokość pasma jedności, bardzo niski poziom szumów oraz zniekształceń, wysoką wydajność wyjściową, współczynniki Common-mode i tłumienie zasilania powyżej 100 dB, dodatkowo zapewniają szerokie pasmo maksymalnego wychylenia wyjściowego i wysokie współczynniki narastania. 

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) zapewniają wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach z obwodami rezonansowymi.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej pojemności o stałej częstotliwości, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskiego poziomu.

Są drogie, ale stanowią doskonały dodatek do produktów iFi Audio.

 • Napięcie wejściowe: DC 5V/2,5A
 • Wejście: Gniazdo USB-B 2.0
 • Wspierane formaty:
  PCM - 44,1/48/88,2/96/176,4/192/352,8/384 kHz
  DSD - 2,8/3,1/5,6/6,2/11,2/12,4 MHz
  DXD - 353/384 KHz
  MQA - Wsparcie
 • DAC: Bit-Perfect DSD i DXD DAC Burr Brown
 • Pobór mocy: Brak sygnału ~0,5W / Maksymalny sygnał ~2,5W
 • Wymiary: 158 x 117 x 35 mm
 • Waga netto: 315 g

Sekcja złącz liniowych:

 • Wyjście: 1V / 3,3V max.
 • Impedancja wyjściowa: ≤50Ω
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR): <-113dB(A) przy 0dBFS
 • Rozpiętość tonalna (DNR): > 113dB(A) przy -60dBFS
 • Współczynnik zniekształceń harmonicznych wraz z szumem (THD + N): <0,04% @ 0dBFS

Sekcja słuchawkowa:

 • Wyjście: 1V / 3,3V max. (zmienny)
 • Moc wyjściowa: >280mW @ 32Ω ; >36mW przy 300Ω
 • Impedancja wyjściowa: <1Ω
 • Współczynnik zniekształceń harmonicznych wraz z szumem (THD + N): <0,04% (100mW przy 16Ω)
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR): > 113dBA (3,3 V)


Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC): Zawarty
Przeznaczenie: Stacjonarne
Wzmacniacz słuchawkowy: Tak
Łączność Bluetooth: Nie
Przedwzmacniacz: Tak
Marka: iFi Audio