10 Akcesoriów firmy Pro-Ject, Które Musisz Mieć do Gramofonu

03-07-2024

Szukasz Ulepszenia Swojego Gramofonu?

Przygotowaliśmy listę akcesoriów, które są niezbędne dla każdego właściciela gramofonu. Wzniesiesz swoje doświadczenia związane z gramofonem i winylami na wyższy poziom!

1) Pro-Ject Brush it - Szczotka do płyt winylowych

Kurz jest największym wrogiem winyli. Aby utrzymać je w czystości, delikatnie wsuń włókna szczotki w rowki płyty podczas jej odtwarzania. W ten sposób możesz zebrać cząstki kurzu i zmniejszyć nagromadzenie się ładunków statycznych.

2) Pro-Ject Clean it - Szczotka do czyszczenia igły gramofonowej

Ta mała szczotka, wyposażona w włókna węglowe, jest idealnym wyborem do codziennego czyszczenia igły wkładki gramofonowej. Dla najlepszych rezultatów przesuwaj szczotkę wzdłuż wspornika w kierunku igły i ciesz się doskonałym odtwarzaniem winyli.

3) Pro-Ject Vinyl Clean - Masa do czyszczenia płyt winylowych

Ten produkt wygląda jak plastelina, ale lepiej trzymać go z dala od dzieci. To chemiczna mieszanka substancji, których nazw prawdopodobnie nie udałoby się nam wymówić, ale z pewnością wykonuje doskonałą pracę w czyszczeniu płyt winylowych. Wystarczy delikatnie przyłożyć do powierzchni winylu i obserwować, jak brud i zanieczyszczenia zostają usunięte. Świetnie sprawdza się również przy czyszczeniu innych komponentów HiFi.

4) Pro-Ject Measure It E - Precyzyjna Waga Cyfrowa

Elektroniczna waga Measure it E Stylus Tracking Force Gauge to precyzyjne narzędzie do mierzenia siły nacisku igły do 5,0 gramów w przyrostach co 0,002 grama. Każda waga Measure it E może być łatwo skalibrowana przy użyciu dołączonego odważnika kalibracyjnego za pomocą jednego przycisku. Kiedy masz wątpliwości co do faktycznej ilości nacisku na końcówkę diamentową, czterocyfrowy wyświetlacz tego inteligentnego narzędzia pomoże.

5) Pro-Ject Level it - Poziomica do gramofonu

Gramofony powinny zawsze być umieszczane na płaskiej powierzchni. Właściwe ustawienie zapewnia prawidłowe działanie ramienia. Dzięki tej poziomnicy możesz łatwo sprawdzić, czy Twój gramofon jest ustawiony równo.

6) Pro-Ject Cork & Rubber It 1mm - Antystatyczna Mata

Odseparowanie poszczególnych części gramofonu jest istotną sprawą aby uzyskać jak najlepsze brzmienie. Kluczowym problemem jest oddzielenie samej płyty winylowej od talerza. Wkładki gramofonowe są niezwykle czułe i są w stanie wychwycić wszystkie zanieczyszczenia pomiędzy płytą, a powierzchnią talerza.

Maty wykonane z filcu mają słabe właściwości antystatyczne i przyciągają kurz, który przenosi się na płytę. Z drugiej strony, grube, gumowe maty aż nazbyt izolują płytę od talerza. Jak sama nazwa wskazuje, Cork & Rubber (korek i guma) wykorzystuje połączenie dwóch materiałów. Guma zapewnia kontrolę akustyczną, korek natomiast utrzymuje właściwości antystatyczne. Mata Cork & Rubber It o średnicy 30cm.

7) Pro-Ject Q UP - Automatyczny podnośnik ramienia gramofonu

Q UP przedłuża żywotność igły i zwiększa wygodę ręcznego gramofonu!

Q UP to urządzenie o wysokiej precyzji, które bezpiecznie unosi ramię gdy nagranie na płycie winylowej się skończy. Q UP można zainstalować w kilka minut, bez użycia narzędzi ponieważ został zaprojektowany tak, aby pasował do większości gramofonów ręcznych.

Pro-Ject Q UP został oparty na konstrukcji spustu i podnośnika oraz został zmodernizowany do pracy z klasycznymi lub współczesnymi kombinacjami gramofonów / ramion. Q UP można skonfigurować do różnych wysokości, grubości i kształtów ramienia. Q UP wchodzi w interakcję z ramieniem tylko na końcu nagrania i NIE wpływa w żaden sposób niekorzystnie na jakość tonalną systemu / nagrania. Użytkownik nie musi się martwić, że igła gramofonowa będzie niepotrzebnie się zużywać podczas gdy osoba korzystająca z gramofonu zaśnie podczas odtwarzania płyty winylowej lub zapomni, że płyta jest dalej odtwarzana.

8) Pro-Ject Record Puck E Black / Silver

Record Puck E to nowy docisk stabilizujący do płyt winylowych w postaci krążka który zapewnia bezpieczne dopasowanie między płytą winylową a gramofonem. Record Puck E wykorzystuje ciężar swojej masy, aby zabezpieczyć odtwarzaną płytę winylową przed talerzem gramofonu. Trzymając te dwa elementy razem, poprawi jakość dźwięku gramofonu pod względem synchronizacji i głębi dźwięku. Przy wadze 190 gramów ten krążek jest idealny do mniejszych gramofonów, aby nie obciążać łożyska gramofonu i zapobiegać wzrostowi dudnienia.

Odnośnik do produktu w kolorze czarnym.

Odnośnik do produktu w kolorze srebrnym.

9) Pro-Ject Cloth it - Ściereczka do czyszczenia z mikrofibry

Zaawansowana technologicznie ściereczka z mikrofibry do czyszczenia.

Cloth it to idealne akcesorium czyszczące do polerowania gramofonu oraz elektroniki Hi-Fi. Pro-Ject Cloth it został wykonany z zaawansowanego technologicznie materiału jakim jest mikrofibra, która została specjalnie dobrana do prawidłowego i nieściernego czyszczenia satynowych oraz błyszczących wykończeń gramofonów firmy Pro-Ject.

Żegnajcie odciski palców!

10) Pro-Ject Lube it - Olej do smarowania łożysk gramofonu

Na koniec, wysokiej jakości smar do łożysk talerza pomoże Twojemu gramofonowi działać płynnie. Ten smar jest przeznaczony do gramofonów z regularnymi łożyskami (Elemental, Primary, T-Line, Essential, Debut, The Classic, Juke Box oraz X1/X2). Aby go użyć, wystarczy nałożyć 2 krople na łożysko. Lube it to doskonały produkt do konserwacji i może w niektórych przypadkach pomóc w naprawie szumiących talerzy. Do odwróconych łożysk, takich jak modele RPM Line, Xtension oraz Signature Line, idealnym narzędziem jest Grease it.