McIntosh C12000 - 2-kanałowy przedwzmacniacz hybrydowy - Raty 0% - Instal Audio Konin

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3254
  • Producent: McIntosh
  • Dostępność: Produkt na zamówienie. Zapytaj o czas realizacji. Produkt na zamówienie. Zapytaj o czas realizacji.
  • szt.
  • 79 900,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

McIntosh C12000 2-kanałowy przedwzmacniacz hybrydowy. Cena za 1 sztukę.

Oferowany przez nas produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją.

McIntosh C12000

C12000 zapewnia maksymalną kontrolę i konfigurowalność.

Przedwzmacniacz C12000 to kolejna generacja uznanego przedwzmacniacza z dwoma osobnymi obudowami. Konstrukcja z dwoma obudowami umożliwia całkowite oddzielenie sekcji audio od sekcji sterowania i zasilania. Absolutna izolacja dwóch głównych funkcji przedwzmacniacza – kontroli i dźwięku – została osiągnięta za pomocą tej niezwykłej, ale skutecznej konstrukcji. Podział tych podstawowych celów przedwzmacniacza na dwie oddzielne obudowy zapewnia najczystszą możliwą reprodukcję dźwięku.

Przedwzmacniacz C12000 składa się z dwóch oddzielnych modułów: jednego modułu kontrolera C12000 i jednego modułu przedwzmacniacza C12000. Porty do sterowania mocą (Power Control), porty danych (Data Ports) i zewnętrzne połączenia sterujące (External Control) znajdują się w module kontroli C12000. Podwójny izolowany zasilacz napędza lewy i prawy kanał, podczas gdy podwójny mikroprocesor zapewnia stabilność systemu sterowania. Moduł przedwzmacniacza C12000 zawiera złącza audio i obwody. Wewnątrz każdego modułu, lewy i prawy kanał są elektrycznie i mechanicznie odizolowane od siebie, aby umożliwić działanie w trybie dual mono – co skutkuje najwyższą separacją stereo i czystością dźwięku. Dwa moduły C12000 są połączone ze sobą za pomocą pary specjalnie zaprojektowanych, wysokowydajnych kabli, które są ekranowane, aby zapobiec przedostawaniu się szumów z zewnątrz do sygnału audio. Pomimo że są to dwie oddzielne jednostki, po podłączeniu działają jak jedna i są łatwe do kontrolowania oraz obsługi za pomocą dołączonego pilota lub panelu przedniego modułu kontrolera C12000.

W module przedwzmacniacza C12000 znajduje się łącznie 12 wejść analogowych: 6x zbalansowanych (2XLR), 4x niezbalansowane (2RCA) i dwa niezbalansowane wejścia gramofonowe. Wejścia gramofonowe nie są ustawione jako od razu skonfigurowane dla wkładek MC lub MM, zamiast tego oba wejścia są konfigurowalne dla wkładek MC lub MM z regulowaną pojemnością i obciążeniem rezystancyjnym, wraz z regulowanym wzmocnieniem w krokach co 6 dB od 40 dB do 64 dB. Zapewnia to maksymalną elastyczność konfiguracji C12000 tak, aby najlepiej pasował do każdego gramofonu, wkładki i kolekcji płyt winylowych.

Moduł przedwzmacniacza C12000 oferuje zarówno wyjścia lampowe, jak i tranzystorowe, co pozwala użytkownikowi zdecydować, którego chce użyć w oparciu o: odtwarzaną muzykę, komponenty systemu audio lub preferencje dźwiękowe. Wszystkie wyjścia sterowane są za pomocą oddzielnych wzmacniaczy. W przypadku lamp próżniowych sześć lamp zasila sekcję przedwzmacniacza wysokiego poziomu z dwiema lampami 12AT7 i jedną lampą 12AX7A przypisaną do każdego lewego i prawego kanału. Wyjście tranzystorowe odbywa się za pośrednictwem oddzielnego, zbalansowanego wzmacniacza operacyjnego.

Niezależnie od tego, czy użytkownik wybierze wyjście lampowe, czy tranzystorowe, przedwzmacniacz gramofonowy wykorzystuje cztery lampy próżniowe 12AX7A, przy czym dwie lampy wykorzystywane są na kanał w pełni zbalansowanej konfiguracji, która zawiera korekcję RIAA.

W celu podłączenia C12000 do wzmacniacza / wzmacniaczy i reszty domowego systemu muzycznego dostępne są cztery wyjścia: 1x zbalansowane w oparciu o lampę próżniową; 1x zbalansowane w oparciu o tranzystor; 1x o poziomie stałym niezbalansowanym i jeden programowalny niezbalansowany (który może być lampowy lub tranzystorowy). Ilość regulacji użytkownika dostępnych na dwóch wejściach gramofonowych i wszystkich wyjściach reprezentuje nowy poziom dostosowania w projekcie przedwzmacniacza firmy McIntosh, zapewniając maksymalną elastyczność w konfiguracji systemu audio.

Obwód wzmacniacza ma wysokie tłumienie, co sprawia że wszelkie zakłócenia wprowadzane przez kable połączeniowe są znaczniej i lepiej redukowane. C12000 posiada gniazdo słuchawkowe do podłączenia słuchawek w oparciu o technologię Headfeed Director (HXD®) która zapewnia dodatkową głębię i przestrzenność. C12000 można bezproblemowo zintegrować z istniejącym wielokanałowym systemem kina domowego za pomocą funkcji Home Theater Pass Through.

Przedwzmacniacz C12000 wykorzystuje w pełni zbalansowane obwody, aby dopasować poziom wydajności osiągany w każdym wzmacniaczu Quad Balanced firmy McIntosh. Zarówno kontroler C12000, jak i przedwzmacniacz C12000 są wykonane ze stali nierdzewnej polerowanej z lustrzanym wykończeniem oraz dodatkowo wykorzystywana jest szczotkowanej czarna stal nierdzewna, co zapewnia wyższy stopień bogactwa i wyrafinowania.

C12000 zapewnia pod względem wizualnym i dźwiękowym ogromny zachwyt, jeśli chodzi o kwestię wizualną zawdzięcza to: klasycznym panelom przednim które zostały wykonane z czarnego szkła McIntosh, niebieskim miernikom, obudową ze stali nierdzewnej, podświetlanym logiem, niestandardowym uchwytom ze szczotkowanego aluminium oraz specjalnym potencjometrom firmy McIntosh. Dodatkowo C12000 można sparować z różnymi wzmacniaczami, głośnikami, korektorami pomieszczenia, odtwarzaczami CD, gramofonami, tunerami, streamerami multimedialnymi i innymi komponentami źródłowymi firmy McIntosh, tworząc kompletny domowy system audio.

Marka: McIntosh
Kolor (odcień): Czarny