Kef LS50 Meta Titanium Grey - Cena za 1 sztukę - Raty 0% - Specjalne rabaty - Instal Audio Konin

 • Kod: SP4027HA
 • Producent: Kef
 • Dostępność: Produkt dostępny. Wysyłka 24h Produkt dostępny. Wysyłka 24h
 • szt.
 • 2 699,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Głośniki podstawkowe. Cena za 1 sztukę.

Zobacz Pobierz
broszura.pdf (203.8 KB)

LS50 meta

LS50 Meta to bardzo precyzyjny, angażujący emocjonalnie głośnik zbudowany w oparciu o rewolucyjną technologię akustyczną. Zaprojektowany w oparciu o głośniki Uni-Q 12. generacji z układem przetworników Metamaterial Absorption Technology, ten solidny, kompaktowy głośnik jest w stanie dostarczyć szczegółowy dźwięk w dowolnym miejscu pomieszczenia.

Wydajność - Najdokładniejszy, wciągający dźwięk

LS50 Meta to pierwszy na świecie głośnik z technologią pochłaniania zakłóceń (MAT). Technologia ta pochłania 99% niechcianych fal dźwiękowych pochodzących z tyłu głośnika wysokotonowego, zapewniając czystszy, bardziej naturalny dźwięk

Uni-Q 12. generacji z układem przetworników MAT zapewniającym wyjątkową dokładność akustyczną

Optymalizacja wydajności przetworników w celu zwiększenia wydajności dźwiękowej, zmniejszenia zniekształceń oraz redukcji przekoloryzowania dźwięku

Opatentowany, przesunięty, elastyczny port w celu zmniejszenia przekoloryzowania średnich tonów z wyjątkowym poziomem głębi i szczegółowości

Projekt - Dbałość o każdy szczegół

Zoptymalizowana konstrukcja obudowy zapewniająca najlepszą wydajność akustyczną

Z wkładkami montażowymi do mocowania na stojaku podłogowym KEF S2 (dostępny jako oddzielny element)

Od czasu premiery LS50 w 2011 r. technologie nieustannie się rozwijają. Nasi inżynierowie kontynuowali filozofię przetworników KEF i szukali nowych przełomowych technologi.

LS50 Meta, który jest dumnym następcą LS50, wywodzi się z ciągłego rozwoju firmy KEF i dlatego jest odpowiednio dobranym głośnikiem, w którym zastosowano technologię pochłaniania metamateriałów *.
* Technologia pochłaniania metamateriałów jest wspólnym opracowaniem z firmą Acoustic Metamaterials Group.

Posłuchaj i uwierz

Naprawdę są to świetne głośniki które po prostu się rozpływają, pozostawiając tylko muzykę. Nieskazitelny głos, perfekcyjnie oddane warstwy instrumentów, w których można się zatracić, brzmią tak czysto, jakby artysta był z tobą. To właśnie dają świetne kolumny z najlepszą technologią.

Technologia

Technologia absorpcji metamateriałów.

Prawdziwie rewolucyjne narzędzie w arsenale akustycznym KEF, MAT to wysoce złożona, labiryntowa struktura, w której każdy z zawiłych kanałów skutecznie pochłania określoną częstotliwość. Po połączeniu kanały działają jak akustyczna czarna dziura, pochłaniając 99% niepożądanych częstotliwości pochodzących z tyłu głośnika wysokotonowego, eliminując wynikające z tego zniekształcenia i zapewniając czystszą, bardziej naturalną jakość dźwięku.

Uni-Q 12. generacji

Głośnik wysokotonowy jest sercem naszej 12 generacji Uni-Q z przetwornikiem MAT. Układ źródła punktowego Uni-Q zapewnia bardziej szczegółowy, precyzyjny i zintegrowany trójwymiarowy obraz dźwięku, który jest tak równomiernie rozłożony w pomieszczeniu, że „sweet spot” można znaleźć w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Z pomocą narzędzi do symulacji i analizy oraz wiedzy zdobywanej przez dziesięciolecia, nasi inżynierowie opracowali nowy wariant charakterystycznego przetwornika KEF, z nowym odsprzęgaczem szyjki stożkowej i nowym układem napędowym, który jest precyzyjnie ukształtowany w celu zmniejszenia zniekształceń w zakresie wysokich częstotliwości głośnika średniotonowego. Rezultatem jest mniej przebarwień, mniej zniekształceń i dźwięk, który jest bardziej przejrzysty i realistyczny niż wcześniej. To samo można powiedzieć o wykonaniu basu; LS50 Meta również przewyższa pod tym względem oczekiwania głośników półkowych o skromnych proporcjach i oferuje dźwięk wypełniający pomieszczenie z głębokim, artykułowanym basem.

PortDesign

Duża część atrakcyjnej wydajności wynika nie tylko z przejrzystości sterownika, ale również projektu portu. Przy pomocy obliczeniowej dynamiki płynów (CFD), ekspansja i profil opatentowanego, asymetrycznie umieszczonego elastycznego portu w LS50 Meta są zoptymalizowane w celu uniknięcia turbulencji. Ponadto elastyczne ścianki portu zapobiegają koloryzowaniu przez rezonanse średnicy. Skutkuje to lepszą przejrzystością oraz wyjątkową głębią i szczegółowością.

Obudowa

Niezwykle sztywna obudowa LS50 Meta jest zoptymalizowana pod kątem najlepszej wydajności i ma gładkie, zakrzywione powierzchnie, które pomagają uzyskać, że dźwięk jest emitowany przez przegrodę bez zakłóceń. Wewnątrz obudowy krzyżulce i CLD (Constrained Layer Damping) są połączone w celu tłumienia drgań wewnętrznych. Rezultatem tej drobiazgowej dbałości o szczegóły jest to, że LS50 Meta zapewnia najniższe podbarwienie dźwięku ze wszystkich głośników w swojej klasie.

Projekt

LS50 Meta odziedziczył swój charakterystyczny, ładny wygląd po oryginalnych LS50. Zakrzywiona przegroda o niskiej dyfrakcji została precyzyjnie wpasowana wokół przetwornika Uni-Q; zakrzywiony przód jest subtelnie odzwierciedlony przez delikatnie zaokrągloną tylną ścianę, podczas gdy zarówno wyjście portu, jak i złącza głośnikowe zostały elegancko cofnięte i wizualnie poluzowane.

Dopasowane stojaki

Na spodniej stronie LS50 Meta znajdują się gwinty w każdym rogu, dzięki czemu głośnik można umieścić na nowych podstawkach KEF S2. Podobnie jak jego poprzedniczka, podstawa S2 ma również zintegrowane zarządzanie kablami i masywną, sprężystą nóżkę. LS50 Meta jest dostępny w czterech kolorach, z których wszystkie korzystają z nowoczesnego półmatowego wykończenia a stojaki S2 są dopasowane kolorystycznie do modeli.

 • Przetworniki Układ głośników Uni-Q HF:
  25 mm (1cal) wentylowana aluminiowa kopułka ztechnologią absorbacji Matemeterial LF / MF 130 mm
  (5,25 cala) stop magnezu / aluminium
 • Częstotliwość podziału: 2,1 kHz
 • Zakres częstotliwości (-6dB): 47 Hz - 45 kHz
 • Pasmo przenoszenia (± 3dB): 79 Hz - 28 kHz
 • Zniekształcenia harmoniczne (90dB, 1m):
  <0,4% 175 Hz - 20 kHz
  <0,1% 300 Hz - 10 kHz
 • Maksymalne ciśnienie akustyczne: 106 dB
 • Zalecana moc wzmacniacza: 40-100 W (Rekomendowana)
 • Impedencja nominalna: 8 Ω (min. 3,2 Ω)
 • Skuteczność: 85 dB (2,83 V/1 m)
 • Waga sztuki: 7.8 kg
 • Wymiary produktu (Wysokość x Szerokość x Głębokość): 302 x 200 x 280,5 mm
 • Opakowanie zewnętrzne Wymiary (L x W x H): 407 x 565 x 368 mm
 • Okres gwarancji: 5 Lat

Marka: Kef
Kolor (odcień): Pozostałe