iFi Audio xDSD Gryphon + Akcesoria - Raty 0% - Specjalne Kody Rabatowe - Instal Audio Konin

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4407
 • Producent: iFi Audio
 • Dostępność: Produkt dostępny. Produkt dostępny.
  Czas realizacji: do 2 dni roboczych
 • Historia ceny
 • szt.
 • 2 999,00 zł 2 199,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

iFi Audio xDSD Gryphon - Przenośny DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym + MQA. Cena za 1 sztukę.

iFi Audio xDSD Gryphon

System Hi-Fi w kieszeni!

Premium HD DAC + potężny zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy

Fantastyczne zwierzęta. Oto, gdzie je znajdziesz.

Przenośne przetworniki cyfrowo-analogowe/wzmacniacze słuchawkowe często są ograniczone, ponieważ skupiają się jednym - świetnej sekcji cyfrowej LUB świetnej sekcji analogowej. Ale nie jedno i drugie naraz. xDSD Gryphon jest inny. Podobnie jak jego mityczny imiennik (Gryf) ponieważ są to dwie bestie w jednym ciele.

Biorąc pod uwagę cyfrowy układ Ultra-Res który wykorzystuje Burr-Brown MultiBit oraz analogowy układ mocy PureWave pompujący 1000 mW, potrzeba poważnych słuchawek, aby okiełznać Gryphona.

Dobrze wyposażony

 • Oddzielne układy Bluetooth + DAC + wzmacniacz: każdy zoptymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności
 • Źródła cyfrowe przez: USB, S/PDIF lub Bluetooth
 • Źródła analogowe przez: wejścia Jack 4,4 mm lub Jack 3,5 mm

Wspaniały odbiornik Bluetooth zapewniający bezprzewodową wysoką rozdzielczość

Korzystając z najnowszej serii chipsetów Bluetooth v5.1 - QCC 5100 jest punktem wyjścia do łączności bezprzewodowej, xDSD Gryphon jest w czołówce, jeśli chodzi o najnowsze formaty:

 • aptX Adaptive i aptX HD
 • LDAC i HWA/LHDC
 • regular aptX i aptX Low Latency
 • AAC
 • SBC (zwykły Bluetooth vanilla)

Tak więc QC5100 służy do odbioru sygnału cyfrowego > Następnie globalny zegar główny eliminuje jitter > przetworzony sygnał cyfrowy konwertuje Burr-Brown na analogowy. To kosztuje dużo technologicznego wysiłku, ale właśnie dlatego sieć bezprzewodowa firmy iFi Audio daje najlepszy sygnał.

USB i S/PDIF.

Jeśli chodzi o łączność przewodową, xDSD Gryphon obsługuje wszystkie formaty przy użyciu hybrydowego chipsetu DAC Burr-Brown, który jest taki sam, jak w flagowym modelu - Pro iDSD Signature.

Zapewnia, że wszystkie poniższe najnowsze formaty są obsługiwane, ale co najważniejsze, w sposób nadzwyczajny.

Na USB:

 • PCM (768/705,6/384/352,8/192/176,4/96/88,2/48/44,1 kHz)
 • DSD (512/256/128/64)
 • DXD (768/705,6/384/352,8 kHz)
 • MQA (dekoder)

Na SPDIF:

 • PCM (192/176,4/96/88,2/48/44,1 kHz)
 • DOP

Balans mocy

xDSD Gryphon wykorzystuje obwody wzmacniające PureWave marki iFi Audio. Posiada 1000mW przy 32 omach. Z ogromną mocą wyjściową 6,7 V, wystarczy założyć słuchawki o wysokiej impedancji i nie przejmować się niczym, ponieważ Gryphon bez problemu je napędzi.

Zbalansowany Jack 4,4 mm jest najlepszy do zbalansowanego odtwarzania. Jack 3,5 mm z technologią S-Balanced będzie wstanie maksymalizować każde słuchawki SE. Nie zapomniano też o technologii premium IEMatch o wysokiej czułości – iEMatch wyciszy szum.

Dopasowany do każdych preferencji

XSpace przywraca scenę dźwiękową nagrań.

XBass II przywraca brakujący bas ze słuchawek z otwartym tyłem lub w nagraniach, w których brakuje uderzenia basu. W XBass II jest opcja wyboru „Bass” i/lub „Presence”, dzięki czemu wyższe częstotliwości średnich tonów zostaną poprawnie dodane z powrotem do nagrania.

iEMatch – to zastrzeżona technologia marki iFi Audio, która redukuje irytujący szum ze słuchawek o wysokiej czułości bez utraty zakresu dynamiki.

W przypadku źródeł cyfrowych użytkownicy mogą wybierać między trzema wykonanymi filtrami cyfrowymi za pośrednictwem menu wyświetlanym na ekranie: Bit-Perfect, Standard i GTO (Gibbs Transient Optimised), z których każdy ma precyzyjny wpływ na dźwięk.

OLED. Widziany, ale nie słyszany.

Połączenie wyświetlacza OLED i systemu operacyjnego CyberSync firmy iFi, otwiera zupełnie nowy świat przyjemności użytkownika - dostępne są wszystkie informacje, od formatu po żywotność baterii. Co jest równie ważne, technologia SilentLine sprawia, że wyświetlacz nie powoduje szumów w systemie. W razie potrzeby można go nawet wyłączyć.

xDSD Gryphon wykorzystuje nowy układ przetwarzania Bluetooth QCC5100 firmy Qualcomm w połączeniu z zastrzeżonymi obwodami, aby stworzyć słyszalnie lepszy „silnik Bluetooth”.

Obsługiwane są wszystkie obecne formaty audio Bluetooth o wysokiej rozdzielczości – Qualcomm aptX Adaptive i aptX HD, Sony LDAC i HWA LHDC, zwykły aptX i aptX Low Latency, AAC (urządzenia Apple iOS) i SBC (kodek Bluetooth „plain vanilla”).

Spośród kodeków obsługujących 24-bity, aptX Adaptive i aptX HD obsługują do 48 kHz, podczas gdy LDAC i LHDC osiągają 96 kHz.

„Silnik Bluetooth” iFi można również aktualizować bezprzewodowo, więc mogą być dodawane przyszłe kodeki.

Chipset Burr-Brown True Native® oznacza że formaty plików pozostają niezmienionymi, oraz dodatkowo są „bit-perfect” - sprawia to, że słuchasz muzyki zgodnie z zamierzeniami artysty w formacie, w jakim została nagrana.

W iFi intensywnie korzysta z chipsetu Burr Brown w swoich produktach, wybiera go ze względu na jego naturalnie brzmiącą „muzykalność” i prawdziwą natywną architekturę.

Doświadczenie iFi z tym układem scalonym oznacza, że wie, jak go najlepiej wykorzystać.

MQA (Master Quality Authenticated)

MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk oryginalnego nagrania głównego. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony i jest wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać. xDSD Gryphon wykorzystuje technologię MQA do odbierania i dekodowania dźwięku MQA oraz zapewniania dźwięku na najwyższym poziomie.

Jest to lepsza metoda w stosunku do tradycyjnego podejścia z jednym niekończącym się obwodem. Zbalansowane obwody redukują szumu i przesłuchy. Mniej zakłóceń – czystszy dźwięk.

Zwykle taką konfigurację można znaleźć w produktach z wyższej półki cenowej, takich jak Pro iCAN, ale teraz iFi używa go w całym swoim asortymencie, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku dla wszystkich klientów.

Ekskluzywna technologia marki iFi - S-Balanced zadebiutowała w oryginalnym Pro iCAN. Od tego czasu stała się znaczącą funkcją w całej gamie produktów iFi i stanowi integralną część xDSD Gryphon.

Zapewnia maksymalną wydajność zarówno ze słuchawek single-ended, jak i zbalansowanych. Wyjście słuchawkowe S-Balanced (zbalansowane, kompatybilne z SE) 3,5 mm zapewnia korzyści płynące ze zbalansowanego połączenia ze słuchawkami SE.

„Negative feedback” jest używane w obwodach wzmacniacza do porównywania sygnału wyjściowego z sygnałem wejściowym i korygowania błędów w celu kontrolowania wzmocnienia i redukcji zniekształceń.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, jest to pozytywne; ALE powszechnie stosowane, uniwersalne „Negative Feedback” może również podkreślać różne problemy w tym samym czasie, co rozwiązywanie innych – uszkodzenie sygnału, przesunięcia fazowe, opóźnienie grupowe itp. mogą mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Zdaliśmy sobie sprawę, że różne części obwodu korzystają ze specjalnie zoptymalizowanych pętli sprzężenia zwrotnego i opracowaliśmy system ujemnego sprzężenia zwrotnego, który jest znacznie dokładniejszy niż w klasycznym podejściu. Obejmuje to wiele ścieżek sprzężenia zwrotnego zamiast pętli globalnej, z których każda jest zoptymalizowana pod kątem określonej funkcji i działa synergistycznie z innymi, aby zapewnić optymalną ogólną wydajność.

Zbalansowany, zróżnicowany obwód analogowy jest od dawna chwalony za zdolność do redukcji szumów i przesłuchów w ścieżce sygnału poprzez pełne oddzielenie lewego i prawego kanału.

PureWave to nowa, zbalansowana, symetryczna topologia dual-mono z krótkimi, bezpośrednimi ścieżkami sygnału. Nazwa nawiązuje do czystości dźwięku, jaką osiąga dzięki wyjątkowej liniowości i nieskończenie niskim poziomom szumów i zniekształceń.

OLED w xDSD Gryphon ma konstrukcję SilentLine. Gwarantuje to, że nie ma szumów elektrycznych, które mogłyby zakłócać sygnał audio.

Sposób, w jaki przełącza się między ustawieniami, został zaprojektowany w celu zapewnienia przejrzystości dźwięku – przełączanie oparte na FET jest obsługiwane przez mikrokontroler, który „budzi się” tylko wtedy, gdy użytkownik zmieni ustawienie, eliminując w ten sposób wszelkie dźwiękowo szkodliwe zakłócenia.

CyberSync to sterowana programowo regulacja głośności, która działa w domenie analogowej, a sposób jej synchronizacji z dowolnym źródłem cyfrowym, do którego podłączony jest xDSD Gryphon, jest zupełnie inny.

Zapewnia idealną synchronizację głośności między źródłem a przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Wykrywa, do którego systemu operacyjnego (OS) podłączony jest przetwornik cyfrowo-analogowy – iOS, Android, Windows, Mac OS lub Linux – i instruuje system operacyjny źródła, aby ominął jego programową kontrolę głośności. Niezależnie od tego, czy głośność jest regulowana za pomocą pokrętła xDSD Gryphon, czy na urządzeniu źródłowym, CyberSync zapewnia, że zmiana jest dokonywana wyłącznie przez doskonały analogowy układ sterujący Gryphon, jednocześnie wyświetlając regulację na ekranie urządzenia źródłowego. Krzywe głośności różnią się między systemami operacyjnymi i aplikacjami, ale CyberSync zapewnia za każdym razem doskonałą synchronizację między urządzeniem źródłowym a przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

Sekcja cyfrowa i fizyczna:

 • Wejścia bezprzewodowe: Bluetooth 5.1 (aptX, aptX HD, aptX Adaptive, aptX LL, LDAC, HWA, AAC i kodek SBC)
 • Wejścia przewodowe (cyfrowe): USB-C, Koaksjalny S/PDIF
 • Wejścia przewodowe (analogowe): Zbalansowany Jack 4,4 mm, Mini-Jack 3,5 mm
 • Częstotliwość próbkowania DSD: DSD512/256/128/64, Octa/Quad/Double/Single-Speed
 • Częstotliwość próbkowania PCM: 768/705.6/384/352.8/192/176.4/ 96/88.2/48/44.1kHz
 • Częstotliwość próbkowania DXD: 768/705.6/384/352.8kHz, Double/Single-Speed DXD
 • Częstotliwość próbkowania MQA (Dekoder): 384/352.8kHz
 • Częstotliwość próbkowania Bluetooth: Do 96kHz
 • Układ DAC: Burr-Brown
 • Bateria: Ładowanie baterii przez USB-C Zgodna z BC1.2 prąd ładowania do 1900mA
 • Wymiary: 123x75x19mm
 • Waga: 215 gramów

Sekcja słuchawkowa:

 • Wyjścia słuchawkowe zbalansowane: Jack 4.4,
 • Wyjścia słuchawkowe S-Bal (SE): Mini-Jack 3,5mm
 • Moc wyjściowa zbalansowana: >1000mW @ 32Ω, >74mW @ 600Ω, >6.7V max. @ 600Ω
 • Moc wyjściowa S-Bal (SE): >320mW @ 32Ω, >40mW @ 300Ω, >3.5V max. @ 600Ω
 • Impedancja wyjściowa zbalansowana: <1Ω
 • Impedancja wyjściowa S-Bal (SE): <1Ω
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR) Zbalansowany: <116dB(A) @ 0dBFS
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR) S-Bal (SE): <115dB(A) @ 0dBFS
 • Współczynnik zniekształceń harmonicznych wraz z szumem (THD + N): <0.005% (1V @ 16Ω)


Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC): Zawarty
Przeznaczenie: Przenośne
Wzmacniacz słuchawkowy: Tak
Łączność Bluetooth: Tak
Przedwzmacniacz: Tak
Marka: iFi Audio