Cambridge Audio Edge W - Raty 0% - Specjalne rabaty - Instal Audio Konin

 • Producent: Cambridge Audio
 • Dostępność: Jest. Wysyłka 24h Jest. Wysyłka 24h
  Czas realizacji: 1-3 dni
 • szt.
 • 16 900,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Nieograniczona moc bez zniekształceń

Seria Edge:

Odkryj na nowo muzykę z Edge.

Aby uczcić naszą 50-letnią historię zadaliśmy naszym inżynierom jedno, jedyne pytanie: co mogliby zrobić, gdyby nie mieli żadnych ograniczeń?

Zapomnij o kosztach. Zapomnij o ograniczeniach. Zaprojektuj system, który pozwoli odkryć, wcześniej maskowane, pokłady detali, który jest niezwykle przezroczysty i oferuje fantastyczną scenę dźwiękową. Produkt, który pokaże prawdziwe oblicze Cambridge Audio oraz będzie spełnieniem ambicji jego inżynierów.

Po ponad 3 latach pracy, w którą zaangażowanych było 9 inżynierów, otrzymaliśmy rezultat - serię Edge.

Ucieleśnienie brytyjskiego dźwięku.

Pięć dekad temu nasi założyciele mieli wizję - chcieli stworzyć system hi-fi, który dostarczyłby klasyczny brytyjski dźwięk do domów melomanów. Cel był prosty: niczego dodać, niczego ująć.

Główną osobą stojącą za pierwszym, niezwykle innowacyjnym produktem, wzmacniaczem zintegrowanym P40, był jeden z tych utalentowanych inżynierów, profesor Gordon Edge. Aby uhonorować jego osiągnięcia powstała seria Edge. To wcielenie brytyjskiej tradycji dźwięku oraz szczytowe osiągnięcie 50 lat doświadczenia Cambridge Audio na polu hi-fi.

Piękny, minimalistyczny projekt, każde urządzenie ma zaoblone ścianki przednie i odsprzęgniętą płytę górną. Ta niezwykła obudowa skrywa wewnątrz fantastyczną inżynierię.

"Wybraliśmy najlepsze komponenty i podzespoły mając na celu czysty, najlepszy z możliwych dźwięk."

Dominic Baker, dyrektor techniczny

Zobacz, jak to wszystko działa

Pozwól zabrzmieć muzyce.

Aby zdjąć zasłonę między tobą i twoją muzyką poświęciliśmy mnóstwo czasu na zredukowanie liczby komponentów w ścieżce sygnału w serii Edge.

Rezultatem jest wierniejsza reprodukcja oryginalnego nagrania, robiący ogromne wrażenie trójwymiarowy dźwięk z olśniewającą sceną dźwiękową oraz fantastycznym skupieniem.

Edge od wewnątrz.

Wybieraliśmy elementy wyłącznie pod kątem ich brzmienia - nie ze względu na cenę, parametry mierzalne i specyfikację. To etos, który można streścić jako: „najpierw słuchaj, potem mierz”. Wiąże się on ze "ślepymi" testami na wszystkich poziomach cenowych, pozostawiając tylko te elementy, które dostarczały najlepszy, najbardziej dynamiczny i przezroczysty dźwięk; w skrócie: były najbardziej muzykalne.

 • Płytka drukowana przedwzmacniacza.
  Układ Edge zaprojektowaliśmy zupełnie inaczej. Konwencjonalne kondensatory zostały zastąpione przez układ sprzęgnięty stałoprądowo, redukujący zniekształcenia.
 • Dwa transformatory toroidale o odwróconej symetrii
  Byliśmy pionierem w stosowaniu w układach audio transformatorów toroidalnych, które znacząco poprawiły działanie układów. W Edge poszliśmy o krok dalej, stosując dwa, nawinięte przeciwbieżnie transformatory tego typu. Likwiduje to elektromagnetyczne interferencje, a przy okazji zapewnia doskonałą moc i barwę bez względu na to, jak głośno muzyka jest grana.
 • Wzmacniacz mocy pracujący w klasie XA
  XA, nasza unikalna klasa pracy tranzystorów wyjściowych, przynosi dźwięk znany z klasy A, ale o znacznie lepszej efektywności i znacznie mniejszymi stratami ciepła. Do tradycyjnej klasy AB dodaliśmy prąd biasu, który przesunął punk przejścia przez zero w rejony, w których zniekształcenia nie są już dla ludzkich uszu wyczuwalne.
 • Płytka wejść cyfrowych
  Chcieliśmy, aby słuchający muzykę mogli korzystać z cyfrowych bibliotek niezależnie od ich źródła, aż do 32 bitów i 384 kHz oraz DSD 256. Płytka wejściowa została więc wyposażona w wejście koaksjalne S/PDIF, HDMI ARC (Audio Return Channel), USB oraz dwa wejścia optyczne TOSLINK.
 • StreamMagic
  Nasi inżynierowie już 2011 roku opracowali własne oprogramowanie służące do streamingu muzyki – StreamMagic. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami klientów, platforma ta była rozwijana i ulepszana. Jej najnowszą wersję znajdziemy w przedwzmacniaczu/odtwarzaczu plików Edge NQ. Zastosowano w nim najnowsze układy cyfrowe, dzięki którym urządzenie dekoduje pliki PCM do 24/192 i DSD128. To jeden z najszybszych, dostępnych na rynku, odtwarzaczy tego typu. Obecność serwisów internetowych, takich jak: Chromecast Built-in, Spotify Connect, a także Airplay, Bluetooth aptX HD
  oraz radia internetowego oznacza, że możesz korzystać z muzyki w taki sposób, w jaki chcesz.

Złożona prostota.

Rzędy przycisków i gałek w urządzeniach high-end to już przeszłość. Zamiast tego w serii Edge otrzymujemy koncentryczną gałkę siły głosu i zmiany wejść, pozwalająca na nawigację w menu i kontrolę siły głosu.

Zaprojektowane i wyprodukowane z UK, to mechaniczne cudo składa się z 31 precyzyjnie wykonanych elementów. Złożona budowa umożliwia intuicyjna obsługę za pomocą purystycznego interfejsu.

Każdy album w pięknej detaliczności.

Minimalistyczny projekt Edge NQ robi ogromne wrażenie również za sprawą 5" wyświetlacza TFT o wysokiej rozdzielczości. Zaprojektowany został tak, aby wyświetlać okładkę płyty w niezwykłej czystości, dodając do słuchania kolejną warstwę.

Edge W:

Najlepszy wzmacniacz mocy, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy.

Edge W został zaprojektowany tak, aby grał głośno. Kiedy podkręcisz gałkę siły głosu oczekuj jedynie dynamicznego i pełnego dźwięku, który odda całą muzykalność granych przez ciebie utworów. Dzięki obecności zaledwie 14, ręcznie dobieranych komponentów w ścieżce sygnału, Edge W jest urządzeniem o najczystszym przebiegu sygnału, jaki jest obecnie możliwy. Dostarcza on zapierający dech w piersiach, tak charakterystyczny, brytyjski dźwięk, w którym nic nie jest dodane i w którym niczego nie brakuje.

Subtelna moc.

Przy całej swojej mocy Edge W jest zaskakująco detaliczny. Jego dźwięk jest świetnie zbalansowany pomiędzy muzykalnością i przejrzystością, które definiują każdy dźwięk. Wszystko sprowadza się do tego, jak zostały dobrane podzespoły elektroniczne – żaden z nich nie został wybrany ze względu na cenę, specyfikację, czy pomiary. Inżynierowie Cambridge Audio z całkowitym zaangażowaniem przesłuchali najlepsze komponenty i wykreowali system, w którym brzmiały one najlepiej. Otrzymali w ten sposób wzmacniacz, który naprawdę przywraca oryginalne nagranie do życia.

Zaledwie 14 elementow w ścieżce sygnału.

Mimo że wygląd wzmacniacza Edge W jest absolutnie minimalistyczny, wewnątrz znajdziemy zaawansowane techniki inżynieryjne. Aby zerwać barierę pomiędzy wykonawcą i odbiorcą zminimalizowano liczbę komponentów do absolutnego minimum.

Uzyskano dzięki temu wiarygodną reprodukcję wydarzenia muzycznego: trójwymiarową, detaliczną, o niebywałym skupieniu.

Więcej detali muzycznych.

Byliśmy pionierami w użyciu toroidalnych transformatorów zasilających we wzmacniaczach. W serii Edge poszliśmy o krok dalej, stosując układ symetryczny z dwoma, nawiniętymi w przeciwnych kierunkach transformatorami. Dzięki takiej aranżacji likwidowane są zakłócenia elektromagnetyczne, a w rezultacie otrzymujemy bezbłędny dźwięk, niezależnie od tego, jak głośno muzyka jest odtwarzana.

Nieograniczona moc bez zniekształceń.

Użycie w serii Edge wzmacniacza pracującego w klasie A nie było możliwe, ze względu na niską efektywność tego typu technologii. Zamiast tego dodano bias do tradycyjnej klasy AB, zmniejszając tym samym zniekształcenia do absolutnego minimum. Ta unikalna konfiguracja generuje znacznie mniej ciepła i powoduje, że system jest znacznie bardziej efektywny.

Perfekcyjne połączenie.

Urządzenia z serii Edge zostały zaprojektowane do współpracy ze sobą w perfekcyjnej synchronizacji. Połącz Edge W z wszechstronnym przedwzmacniaczem i odtwarzaczem plików Edge NQ, a wykreujesz system o niebywałym dźwięku i równie wyjątkowym wyglądzie.

Zapraszamy na nasz kanał YouTube:

 • Moc wyjściowa (ciągła): 100 W/8 Ohm, 200 W/4 Ohm
 • THD (nieważone): <0,002%/1 kHz przy pełnej mocy (8 Ohm); 0,02%/20 Hz-20 kHz przy pełnej mocy (8 Ohm)
 • Pasmo przenoszenia: <3 Hz - >80 kHz (+/-1 dB)
 • Stosunek sygnał/szum (1 W/8 Ohm): >93 dB
 • Przesłuch międzykanałowy (1 kHz): <-100 dB
 • Stosunek sygnał/szum (pełna moc): >113 dB
 • Czułość wejściowa: Wejścia A1-A2 (niezbalansowane): 1,09 V RMS
 • Impedancja wejściowa: Wejście A3 (zbalansowane): 47 kΩ; wejścia A1-A2 (niezbalansowane): 47 kΩ
 • Wejścia: Zbalansowane, niezbalansowane
 • Wyjścia: Głośnikowe, wyjście równoległe
 • Maksymalny pobór mocy: 1000 W
 • Pobór mocy w trybie standby: <0,5 W
 • Wymiary: 150 x 460 x 405 mm
 • Waga: 23,6 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Cambridge Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis

 • wzmacniacz mocy Edge W
 • kabel zasilający 1,5 m
 • kabel Edge Link
 • instrukcja obsługi
 • karta gwarancyjna

Marka: Cambridge Audio
Kolor (odcień): Szary