Cambridge Audio Edge NQ - Raty 0% - Specjalne rabaty - Instal Audio Konin

 • Kod: 184
 • Producent: Cambridge Audio
 • Dostępność: Produkt dostępny. Wysyłka 24h Produkt dostępny. Wysyłka 24h
  Czas realizacji: 1-3 dni
 • szt.
 • 21 900,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Edge NQ pozwala cieszyć się muzyką z dowolnego źródła

Zobacz Pobierz
manual-edge-nq.pdf (1.0 MB)

Seria Edge:

Odkryj na nowo muzykę z Edge.

Aby uczcić naszą 50-letnią historię zadaliśmy naszym inżynierom jedno, jedyne pytanie: co mogliby zrobić, gdyby nie mieli żadnych ograniczeń?

Zapomnij o kosztach. Zapomnij o ograniczeniach. Zaprojektuj system, który pozwoli odkryć, wcześniej maskowane, pokłady detali, który jest niezwykle przezroczysty i oferuje fantastyczną scenę dźwiękową. Produkt, który pokaże prawdziwe oblicze Cambridge Audio oraz będzie spełnieniem ambicji jego inżynierów.

Po ponad 3 latach pracy, w którą zaangażowanych było 9 inżynierów, otrzymaliśmy rezultat - serię Edge.

Ucieleśnienie brytyjskiego dźwięku.

Pięć dekad temu nasi założyciele mieli wizję - chcieli stworzyć system hi-fi, który dostarczyłby klasyczny brytyjski dźwięk do domów melomanów. Cel był prosty: niczego dodać, niczego ująć.

Główną osobą stojącą za pierwszym, niezwykle innowacyjnym produktem, wzmacniaczem zintegrowanym P40, był jeden z tych utalentowanych inżynierów, profesor Gordon Edge. Aby uhonorować jego osiągnięcia powstała seria Edge. To wcielenie brytyjskiej tradycji dźwięku oraz szczytowe osiągnięcie 50 lat doświadczenia Cambridge Audio na polu hi-fi.

Piękny, minimalistyczny projekt, każde urządzenie ma zaoblone ścianki przednie i odsprzęgniętą płytę górną. Ta niezwykła obudowa skrywa wewnątrz fantastyczną inżynierię.

"Wybraliśmy najlepsze komponenty i podzespoły mając na celu czysty, najlepszy z możliwych dźwięk."

Dominic Baker, dyrektor techniczny

Zobacz, jak to wszystko działa

Pozwól zabrzmieć muzyce.

Aby zdjąć zasłonę między tobą i twoją muzyką poświęciliśmy mnóstwo czasu na zredukowanie liczby komponentów w ścieżce sygnału w serii Edge.

Rezultatem jest wierniejsza reprodukcja oryginalnego nagrania, robiący ogromne wrażenie trójwymiarowy dźwięk z olśniewającą sceną dźwiękową oraz fantastycznym skupieniem.

Edge od wewnątrz.

Wybieraliśmy elementy wyłącznie pod kątem ich brzmienia - nie ze względu na cenę, parametry mierzalne i specyfikację. To etos, który można streścić jako: „najpierw słuchaj, potem mierz”. Wiąże się on ze "ślepymi" testami na wszystkich poziomach cenowych, pozostawiając tylko te elementy, które dostarczały najlepszy, najbardziej dynamiczny i przezroczysty dźwięk; w skrócie: były najbardziej muzykalne.

 • Płytka drukowana przedwzmacniacza.
  Układ Edge zaprojektowaliśmy zupełnie inaczej. Konwencjonalne kondensatory zostały zastąpione przez układ sprzęgnięty stałoprądowo, redukujący zniekształcenia.
 • Dwa transformatory toroidale o odwróconej symetrii
  Byliśmy pionierem w stosowaniu w układach audio transformatorów toroidalnych, które znacząco poprawiły działanie układów. W Edge poszliśmy o krok dalej, stosując dwa, nawinięte przeciwbieżnie transformatory tego typu. Likwiduje to elektromagnetyczne interferencje, a przy okazji zapewnia doskonałą moc i barwę bez względu na to, jak głośno muzyka jest grana.
 • Wzmacniacz mocy pracujący w klasie XA
  XA, nasza unikalna klasa pracy tranzystorów wyjściowych, przynosi dźwięk znany z klasy A, ale o znacznie lepszej efektywności i znacznie mniejszymi stratami ciepła. Do tradycyjnej klasy AB dodaliśmy prąd biasu, który przesunął punk przejścia przez zero w rejony, w których zniekształcenia nie są już dla ludzkich uszu wyczuwalne.
 • Płytka wejść cyfrowych
  Chcieliśmy, aby słuchający muzykę mogli korzystać z cyfrowych bibliotek niezależnie od ich źródła, aż do 32 bitów i 384 kHz oraz DSD 256. Płytka wejściowa została więc wyposażona w wejście koaksjalne S/PDIF, HDMI ARC (Audio Return Channel), USB oraz dwa wejścia optyczne TOSLINK.
 • StreamMagic
  Nasi inżynierowie już 2011 roku opracowali własne oprogramowanie służące do streamingu muzyki – StreamMagic. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami klientów, platforma ta była rozwijana i ulepszana. Jej najnowszą wersję znajdziemy w przedwzmacniaczu/odtwarzaczu plików Edge NQ. Zastosowano w nim najnowsze układy cyfrowe, dzięki którym urządzenie dekoduje pliki PCM do 24/192 i DSD128. To jeden z najszybszych, dostępnych na rynku, odtwarzaczy tego typu. Obecność serwisów internetowych, takich jak: Chromecast Built-in, Spotify Connect, a także Airplay, Bluetooth aptX HD
  oraz radia internetowego oznacza, że możesz korzystać z muzyki w taki sposób, w jaki chcesz.

Złożona prostota.

Rzędy przycisków i gałek w urządzeniach high-end to już przeszłość. Zamiast tego w serii Edge otrzymujemy koncentryczną gałkę siły głosu i zmiany wejść, pozwalająca na nawigację w menu i kontrolę siły głosu.

Zaprojektowane i wyprodukowane z UK, to mechaniczne cudo składa się z 31 precyzyjnie wykonanych elementów. Złożona budowa umożliwia intuicyjna obsługę za pomocą purystycznego interfejsu.

Każdy album w pięknej detaliczności.

Minimalistyczny projekt Edge NQ robi ogromne wrażenie również za sprawą 5" wyświetlacza TFT o wysokiej rozdzielczości. Zaprojektowany został tak, aby wyświetlać okładkę płyty w niezwykłej czystości, dodając do słuchania kolejną warstwę.

Edge NQ:

Fascynująca detaliczność.

NQ to rewolucyjny przedwzmacniacz w którym zmniejszono zniekształcenia otrzymując nieprawdopodobnie czysty sygnał. Edge NQ odtwarza muzykę z niebywałą głębią. Streamuj, słuchaj radia internetowego, podłączaj zewnętrzne urządzenia – wszystko w perfekcyjnej czystości.

Wszystkie źródła.

Edge NQ pozwala cieszyć się muzyką z dowolnego źródła. Sygnał mozna przesłać do niego przez wejście cyfrowe RCA, HDMI ARC (Audio Return Channel), USB, Airplay, Bluetooth aptX, Chromecast, a także ze Spotify Connect i radia internetowego. Każdy utwór słuchany za pomocą Edge NQ zachowuje wierność względem oryginału i odkrywa przed nami prawdziwy charakter muzyki.

Perfekcyjna detaliczność.

Przedwzmacniacz został wyposażony w pełną paletę połączeń, w tym: S/PDIF, HDMI ARC (Audio Return Channel), USB, aby użytkownik był pewien, że odtworzy każdy rodzaj sygnału, począwszy od cyfrowego PCM do 32 bitów i 384 kHz, na DSD256 skończywszy. Edge NQ wydobędzie z nich nieprawdopodobny realizm, barwy, rytm i kontrolowany bas.

Balans tonalny.

Nawet płytka drukowana dla Edge NQ jest wyjątkowa. Inżynierowie Cambridge Audio wyeliminowali ze ścieżki sygnałowej wszystkie kondensatory, zastępując je zaawansowanym układem DC. A półprzewodnikowy układ regulacji siły głosu to pewność, że balans między kanałami zostanie zachowany niezależnie od poziomu siły głosu.

Program streamujacy muzykę.

Edge NQ korzysta z najnowszej wersji, wielokrotnie nagradzanego modułu streamującego, StreamMagic. Został on zaprojektowany przez Cambridge Audio w Wielkiej Brytanii i wyposażony został w nowy, szybszy układ DSP, dzięki któremu odtworzymy pliki PCM do 24/192 oraz DSD128. Możliwość odtwarzania muzyki przez Airplay, Bluetooth aptX HD, a także Spotify Connect oraz obecność radia internetowego oznaczają, że możemy korzystać z nieskończonych zasobów muzycznych dostępnych w postaci plików – w sieci i na twardym dysku.

Chromecast built-in.

Edge NQ odtwarza muzykę poprzez Chromecast. Wystarczy nacisnąć guzik aplikacji, aby rozpocząć streamowanie muzyki ze smartfonu, tabletu lub laptopa w wysokiej rozdzielczości 24/96.

Tryb stałego poziomu sygnału na wyjściu liniowym.

Jeśli chcesz podłączyć odtwarzacz Edge NQ do wzmacniacza zintegrowanego, a nie do końcówki mocy, funkcja strumieniowania może być wykorzystywana niezależnie od przedwzmacniacza. Przedwzmacniacz można wyłączyć za pomocą dedykowanej aplikacji Edge dla systemów iOS i Android.

Idealni partnerzy.

System Edge został zaprojektowany tak, aby jego komponenty idealnie się z sobą synchronizowały. Połącz Edge NQ z naszym najlepszym wzmacniaczem mocy Edge W, a otrzymasz system, który brzmi i wygląda lepiej niż wszystko inne.

Zapraszamy na nasz kanał YouTube:

 • Przetwornik D/A: Zniekształcenia THD: <0,0008% (20 Hz - 20 kHz, 24 bity, wyjście 1 V)
 • Zniekształcenia THD, wejscia analogowe: <0,0008% (20 Hz - 20 kHz, wyjście 1 V)
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz (+/- 0,1 dB)
 • Stosunek sygnał/szum (wyjście 1 V): >103 dB
 • Przesłuch międzykanałowy (1 kHz): < -100 dB
 • Maksymalne napiecie wyjściowe: 6 V (RCA) lub 6 V + 6 V (XLR)
 • Wejście audio USB: USB Audio Class 2.0, obsługujące PCM do 32/384 i DSD do DSD256
 • Wejście USB dla pendrajwa: 1 x USB 2.0, prąd zasilania ograniczony do 1 A, FAT32/NTFS/HFS/HFS+
 • Bluetooth: 4.1 (Smart/BLE) A2DP/AVRCP obsługujące SBC, AAC, aptX i aptX HD
 • Wejście TOSLINK: 16/24 bity, 32-96 kHz
 • Wejście koaksjalne S/PDIF: 16/24 bity, 32-192 kHz
 • Wi-Fi: IEEE 802.11 b/g lub n (2,4 GHz), kodowanie WEP, WPA, WPA2
 • Ethernet: IEEE 802,3, 10 Base-T lub 100 base-T
 • Maksymalny pobór mocy: 100 W
 • Pobór mocy w trybie standby: <0,5 W
 • Wymiary: 120 x 460 x 405 mm
 • Chromecast build-in: Bezprzewodowa łączność wysokiej rozdzielczości kompatybilna z setkami aplikacji Android i iOS. Chromecast built-in jest znakiem towarowym Google LLC.
 • Waga: 10,2 kg
 • Tryb stałego poziomu sygnału na wyjściu liniowym: Tak. Przedwzmacniacz można wyłączyć za pomocą dedykowanej aplikacji Edge dla systemów iOS i Android. Po wejściu do aplikacji po prostu wyłącz „tryb przedwzmacniacza” w ustawieniach, aby wyprowadzić sygnał liniowy poprzez wyjście XLR lub RCA do wzmacniacza zintegrowanego.
 • Roon Ready: Tak (wymaga subskrypcji Roon)

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Cambridge Audio objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis

 • przedwzmacniacz i odtwarzacz plików Edge NQ
 • kabel zasilający 1,5 m
 • pilot zdalnego sterowania
 • baterie 3 x AAA,
 • antena Bluetooth
 • kabel Edge Link
 • instrukcja obsługi
 • karta gwarancyjna

Marka: Cambridge Audio
Kolor (odcień): Szary
Funkcje Sieciowe: AirPlay, Bluetooth, Chromecast, Qobuz, Radio internetowe, Roon Ready, Spotify, Tidal
Wejścia cyfrowe: Coaxialne, HDMI (ARC), Optyczne, USB Dac