Pro-Ject X8 Evolution - Nowy gramofon z serii X Line - Premiera

15-04-2022

Firma Pro-Ject prezentuje nowy gramofon - X8 Evolution który jest kolejnym wysokiej klasy produktem z serii X Line.

X8 Evolution występuje w trzech kolorach: HG Piano Black (fortepianowa czerń), HG White (biały o wysokim połysku) oraz Walnut (orzech).

Dodatkowo poza opcjami kolorystycznymi, gramofon X8 będzie można nabyć z zamontowaną wkładką MC Quintet Blue firmy Ortofon jak i bez samej wkładki.

Sam gramofon jest wyborem High-End ze względu na wykorzystane w nim rozwiązania wraz z funkcjami pochodzącymi z wyższych modeli tej samej serii firmy Pro-Ject tj. XTension 9 i 10.

Kluczowe cechy gramofonu Pro-Ject X8 Evolution

Gramofon zawiera wysokiej klasy ciężki, wytłumiony talerz (TPE) który został wykonany z aluminium, idealnie wyważonego. Łożysko talerza podtrzymywane jest przez poduszkę magnetyczną, w wyniku czego główne łożysko jest odciążane. Podsumowując ciężki talerz zapewni idealną podstawę dla obracających się na nim płyt winylowych oraz zapewni im doskonałą stabilność.

Obudowa X8 Evolution została wykonana z MDF a ramię tego gramofonu to Pro-Ject 9cc EVO które jest karbonowe.

Nowy X8 Evolution pozwala nakładać dowolną matę gramofonową, rezygnując przy tym z zintegrowanej maty - rozwiązanie to pozwala dostosować dźwięk według własnych preferencji.

Nóżki gramofonu zostały wykonane z aluminium i posiadają funkcję regulacji wysokości. X8 wykorzystuje technologię tłumienia TPE która absorbuje wszelkiego rodzaju drgania pochodzące z powierzchni.

Warto dobierać do X8 Evolution wkładki typu MC lub po prostu wybrać opcję z fabrycznie zamontowaną wkładką, ze względu na dostępne w tym gramofonie wyjście 5-pinowe, za pomocą którego można podłączyć różnego rodzaju przewody zbalansowane m.in. dołączany w zestawie półzbalansowany Connect it Phono E 5P/RCA firmy Pro-Ject lub można również zakupić osobno w pełni zbalansowany przewód Connect it Phono DS 5P/XLR również firmy Pro-Ject który następnie można wykorzystać z zbalansowanym przedwzmacniaczem gramofonowym w celu zapewnienia pełnego zbalansowanego połączenia tzw. True Balanced.

Jakie korzyści płyną z połączenia True Balanced?

Funkcja True Balanced zapewnia zwiększoną dynamikę, mniej szumów w sygnale audio oraz lepsze parametry stosunku sygnału do szumu (SNR). Nawet w znanych utworach można odkryć, niezauważalne wcześniej niuanse oraz szczegóły.

Cena gramofonu Pro-Ject X8 Evolution:

  • Pro-Ject X8 Evolution (bez wkładki) - 9 850 zł
  • Pro-Ject X8 Evolution (z wkładką MC Quintet Blue) - 11 300 zł