Monitor Audio Platinum 3G - Premiera

21-09-2022

Monitor Audio Platinum Series 3G

Odświeżona flagowa oferta firmy Monitor Audio odzwierciedla pragnienie zapewnienia wysokiej doskonałości pod względem dźwięku jak i wizualnym.

Doskonale, innowacyjne akustycznie technologie, inteligentna inżynieria i obsesyjna dbałość o szczegóły sprawiają, że Platinum Series 3G są w stanie generować najbardziej dokładny, czysty i realistyczny dźwięk dzięki projektowi, który pozostanie ważny przez całe życie.

Seria Platinum 3G oferuje wybór czterech modeli premium zaprojektowanych tak, aby spełniały wymagania zarówno dwukanałowych, jak i wielokanałowych konfiguracji systemu kina domowego. Seria składa się z kolumny centralnej Platinum C250 3G, kolumny podstawkowej Platinum 100 3G, średniej wielkości kolumny podłogowej Platinum 200 3G oraz znakomitej, flagowej kolumny podłogowej Platinum 300 3G.

Każdy głośnik idealnie będzie pracować w wysokowydajnym systemie dwukanałowym stereo lub z dodatkiem kolumny centralnej Platinum C250 3G w ramach wysokowydajnego systemu AV kina domowego.

Niezależnie od tego czy Platinum series 3G będą pracować w stereo czy kinie domowym, przeniosą one słuchacza do prawdziwie wciągających i wiernych wrażeń, pozwalając zarówno miłośnikom muzyki, jak i kinomaniakom doświadczyć absolutnej perfekcji.

Platinum Series 3G udoskonalają sztukę dźwięku o wysokiej wierność w domowym zaciszu, stanowiąc przykład najnowocześniejszych, akustycznych innowacji i najwyższej jakości wzornictwa. Rezultatem są mrożące krew w żyłach poziomy wydajności. Każdy model Platinum Series 3G jest prawdziwym obiektem pożądania.

Przetworniki zastosowane w serii Platinum 3G

Seria Platinum 3G opiera się na dwóch poprzednich generacjach kolumn, które konsekwentnie ewoluowały na każdym kroku. Nowe Platinum 3G posiadają stworzony od podstaw nowy głośnik wysoko-tonowy MPD, opracowany specjalnie dla kolumny „Concept 50”, w którym każdy aspekt został poprawiony oraz zawierają także ulepszenia membran głośników średnio i niskotonowych o nazwie RDT III – to kolejny znaczący postęp w technologii przetworników.

Ulepszenia zawarte w nowym przetworniku wysoko-tonowym MPD III pomagają zredukować zniekształcenia i wyrównać pasmo przenoszenia, a w efekcie dostarczyć czysty i spójny dźwięk niezależnie od rodzaju odsłuchiwanej muzyki.

Membrany Rigid Diaphragm Technology III (RDT III) wyposażono w trzy nowe optymalizacje w stosunku do ich poprzedniczek. Po pierwsze, nowa tylna warstwa z dwoma jednorodnymi warstwami została wykonana z włókna węglowego, co pomaga ograniczyć rezonans własny membran, podobnie jak zoptymalizowane gumowe zawieszenie. Wreszcie zoptymalizowana obróbka krawędzi membrany rozszerza pasmo przenoszenia przetwornika. Razem innowacje te znacznie zwiększają użyteczne pasmo przenoszenia, umożliwiając ulepszenie zwrotnicy i końcowej jakości reprodukowanego dźwięku. Efekt: przetworniki średnio i niskotonowe Platinum 3G mogą pochwalić się najniższymi zniekształceniami spośród wszystkich głośników w historii Monitor Audio.

Dodatkowo wszystkie kolumny skomponowane są w trzech opcjach kolorystycznych:

  • Piano Black
  • Piano Ebony
  • Pure Satin White

Kolumny podłogowe, większe które jednocześnie są flagowym modelem linii Platinum 3G:

Kolumny podłogowe, mniejsze które idealnie pasują do trochę mniejszych pomieszczeń:

Kolumny podstawkowe:

Kolumny centralne: