KEF Reference 3 Meta High-Gloss Black/Grey - Dostępne już w InstalAudio!

18-08-2022

Kolumny z serii The Reference firmy KEF od zawsze wyznaczały nowe standardy w zakresie High-Endowego dźwięku oraz wyprzedzały konstrukcyjnie konkurencje. Teraz odświeżona seria The Reference z dopiskiem Meta posiada najnowsze i najbardziej renomowane technologię firmy KEF (dodatkowo opatentowane) oraz przesuwa tym samym granicę świetności dźwięku jeszcze dalej.

Z dumą możemy poinformować ze jesteśmy pierwszym salonem w Polsce, który posiada model Reference 3 Meta w kolorze High-Gloss Black/Grey na miejscu.

Kiedy usłyszeliśmy pierwsze dźwięki tych kolumn, zrozumieliśmy jak bardzo odbiegają do przodu pod względem jakości i dźwięku od poprzednich Reference 3.

Najnowsze technologię firmy KEF sprawiły że dźwięk płynący z tych kolumn jest nieskazitelnie czysty, pozbawiony wszelkich wad oraz zakłóceń. Niskie-częstotliwości idealnie łączą się z średnim i wysokim zakresem częstotliwości tworząc prawdziwą harmonię i spokój. Niczego za dużo, niczego za mało, po prostu idealnie, tak jak powinien brzmieć prawdziwy naturalny dźwięk.

Warto zwrócić uwagę na to że każdy głośnik z serii Reference emanuje poczuciem czystej jakości, zapewnionej przez lata doświadczenia firmy KEF, która tworzy od 1961 roku niezwykłe, wielokrotnie nagradzane głośniki w swoim domu, umiejscowionym we Wielkiej Brytanii w Maidstone w hrabstwie Kent. Reference zostały zaprojektowane tak, aby były wyjątkowe akustycznie i również były atrakcyjne dla oka, a każdy głośnik jest skrupulatnie zbudowany zgodnie z wyjątkowymi standardami firmy KEF. Jako flagowe głośniki HiFi - Reference również są projektowane, konstruowane i wytwarzane RĘCZNIE w Maidstone przez firmę KEF.

Odświeżona seria The Reference z dopiskiem Meta, oznacza ze kolumny teraz posiadają zastrzeżoną technologię Metamaterial Absorption firmy KEF, czyli specjalny układ przetworników wykonany w technologii 12. generacji Uni-Q® połączony z technologią MAT™.

Czym jest Metamaterial Absorption Technology (skrót. MAT)?

Meta to wysoce złożona struktura przypominająca wyglądem labirynt, która pochłania 99% niechcianego dźwięku z tyłu przetwornika, eliminując jednocześnie wynikające z tego zniekształcenia i zapewniając czystszy, bardziej naturalny dźwięk.

Czym jest układ przetworników 12 generacji Uni-Q z MAT?

The Reference Meta posiadają najnowszy układ przetworników firmy KEF w wersji 12. generacji z technologią MAT™. Uni-Q® działa jak jedno punktowe źródło, w celu rozproszenia dźwięku bardziej równomiernie w całym pomieszczeniu. Rezultatem jest eliminacja ograniczonego „złotego miejsca”, sprawia to że każdy użytkownik siedzący w różnym miejscu we pomieszczeniu może doświadczać i cieszyć się tym samym naturalnym, szczegółowym dźwiękiem.