iFi & Roon 1.8

28-07-2021

Czy wiesz, że najnowszy produkt firmy iFi Audio - Zen Stream został przetestowany w trybie Roon? Tak, zgadza się!

Dla tych z was, którzy są nowi w Roon, oto wyjaśnienie…

W jaki sposób możesz wzbogacić doznanie korzystania ze swojej biblioteki muzycznej, nie rezygnując z tego, czego i jak słuchasz, przy niesamowitej różnorodności dostępnej dziś muzyki?

Roon przywraca doświadczenie ery płytowej i obejmuje również kunszt, który wykorzystano przy tworzeniu pełnometrażowych płyt LP. Mówiąc najprościej, Roon to rozwiązanie do pełnego zarządzania muzyką - od jej edycji po możliwość wyboru gdzie i w jaki sposób ma być odtwarzana, jest to zupełnie inny sposób podejścia do interakcji z twoją muzyką.

Zamiast widzieć posiadaną muzykę w formie arkusza kalkulacyjnego (podobnie jak w innych aplikacjach do odtwarzania multimedialnego), Roon zapewnia bogate doświadczenie nie oparte na nieintuicyjnych do bólu przewijanych listach, wykorzystując: opis, pseudonim/imię wykonawcy, gatunek, tekst utworu, datę koncertu/trasy, okładkę i wiele innych więcej szczegółów.

Pozwala to na bardziej czarujące i wciągające wrażenia, jeśli chodzi o nawigację i eksplorację biblioteki muzycznej.

Roon jest tak przyjazny jak właściciel sklepu z płytami.

Chętnie porozmawia z tobą o twojej ulubionej muzyce oraz udzieli Ci wielu informacji na temat twoich ulubionych utworów i wykonawców.

Opowie ci rzeczy, których nigdy nie wiedziałeś o swoich ulubionych utworach, wykonawcach i historiach stojącymi za produkcją poszczególnych albumów, które kochasz – wszystkie te drobne szczegóły, dodają muzyce jeszcze więcej życia.

Dzięki Roon możesz tego doświadczyć.

Roon to nie tylko aplikacja

Chociaż Roon nie jest sam w sobie usługą przesyłania strumieniowego, a zamiast tego przejmuje kontrolę nad radiem internetowym, usługami strumieniowania muzyki i własnymi osobistymi plikami muzycznymi a następnie przesyła je do urządzeń wyjściowych audio.

Dodatkowo robi porządek w twojej bibliotece muzycznej, aktualizuje metadane związane z muzyką i zapewnia interfejs użytkownika, który jest znacznie bogatszy niż jakikolwiek inny. Roon sprawia, że eksploracja i odkrywanie muzyki ma charakter informacyjny i rozrywkowy.

Staje się twoim muzycznym ekosystemem. Zarządza cyfrowymi plikami muzycznymi zgromadzonymi na dyskach twardych i sieciowej pamięci masowej. Może również oglądać twoją bibliotekę iTunes i opcjonalnie zintegrować się z usługami strumieniowania muzyki TIDAL i Qobuz.

Roon łączy całą twoją muzykę, więc nie musisz się martwić o to, gdzie jest przechowywana, oraz w jakim jest formacie ani skąd ją przesyłasz.

Sygnał - "Bit perfect"

Roon zapewnia bezkompromisową jakość dźwięku. Wykorzystując ideologię - Bit-Perfect, Roon doskonale odtwarza pliki w stratnych i bezstratnych formatach, w tym pliki audio o wysokiej rozdzielczości (PCM i DSD).

Dodatkowe udogodnienia, takie jak "crossfading" i normalizacja głośności, sprawiają, że nadaje się zarówno do skoncentrowanych sesji odsłuchowych, jak i imprez towarzyskich.

Roon zarządza twoim renderem audio (komponenty, które wytwarzają dźwięk). Niezależnie od tego, czy są to wbudowane karty dźwiękowe, takie jak wyjście audio w laptopie, przetwornik cyfrowo-analogowy podłączony przez USB, czy nawet odtwarzacze sieciowe.

Roon jest również jedynym odtwarzaczem muzycznym, który może zastosować DSP do treści MQA, jednocześnie pozwalając DAC-owi obsługującemu MQA na renderowanie przetworzonego strumienia.

Jeśli urządzenie nie jest gotowe na Roon, twój Roon Core automatycznie przekonwertuje dźwięk do najbardziej optymalnej rozdzielczości.

To platforma dla całej muzyki w twoim domu

Dzięki Roon możesz zanurzyć się w ulubionej muzyce. Prezentując okładki, biografie, recenzje, twórców, teksty i daty tras koncertowych, tworzy doświadczenie znacznie głębsze niż tylko poznanie artysty i utworu.

Łączy całą twoją muzykę, więc nie musisz się martwić o to, gdzie jest przechowywana, jak brzmi, w jakim formacie jest lub skąd ją przesyłasz.

Zgarnij Zen Stream w niższej cenie korzystając z kodu rabatowego i samemu sprawdź funkcje serwisu - Roon:

iFi Audio Zen Stream Kod rabatowy: ifi7