5 sposobów na zwiększenie głośności słuchawek w 2024 roku

04-07-2024

Wprowadzenie

Jeśli chcesz, aby Twoje słuchawki były głośniejsze, uzyskanie pełni możliwości z nowych słuchawek nie zawsze jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy czasami wydanie kilku setek złotych, otwarcie pudełka, założenie słuchawek i cieszenie się muzyką lub grami tak, jak to sobie wyobrażałeś.

Na przykład, jeśli podłączysz swoje słuchawki do telefonu lub tabletu jako źródła dźwięku, wzmacniacze w tych urządzeniach często nie są wystarczająco mocne, aby napędzić wysokiej jakości słuchawki, a w niektórych przypadkach telefony i tablety z systemami iOS i Android mogą nawet ograniczać poziom głośności — mimo że Twoje słuchawki i uszy mogą być w stanie obsłużyć wyższe poziomy dźwięku bez dodatkowego ryzyka dla sprzętu lub zdrowia. Zawsze należy pamiętać, że słuchanie muzyki przy wysokich głośnościach przez słuchawki może potencjalnie uszkodzić słuch. Zawsze staraj się utrzymywać głośność na bezpiecznym poziomie i rób przerwy, aby zapobiec zmęczeniu uszu.

Co to jest wzmacniacz?

Definicja słowa „wzmocnienie” oznacza powiększenie lub zwiększenie, a w kontekście audio stosujemy to do głośności, czyli tego, jak „głośna” jest muzyka. Każde urządzenie, w którym można zwiększać lub zmniejszać głośność, takie jak radio, telewizor, smartfon czy komputer, ma wbudowany jakiś rodzaj wzmacniacza — ale nie wszystkie są takie same. Niektóre mogą zniekształcać jakość dźwięku, a inne po prostu nie zapewniają tyle wzmocnienia, ile byśmy chcieli.

Dlatego istnieją producenci wzmacniaczy słuchawkowych tj. EverSolo, iFi audio, FiiO — wzmacniacze są częścią ich oferty produktów — naprawdę dobre i kompaktowe wzmacniacze mobilne, takie jak GO link, które można zabrać ze sobą w podróż, lub stylowe i potężne urządzenia desktopowe, takie jak DAC-Z8, które można podłączyć do domowego zestawu muzycznego, komputera lub telewizora.

Oto problem z cichymi słuchawkami…

Słuchanie dźwięku na słuchawkach Bluetooth

 • Wyjaśnienie: Aby zaoszczędzić koszty, telefony i tablety często mają wzmacniacze o niskiej mocy. Wzmacniacze wbudowane w bezprzewodowe słuchawki douszne są również małe i niskomocne.
 • Ogranicza to poważnie głośność, jaką można uzyskać z tych słuchawek.

Słuchanie dźwięku na bezprzewodowych słuchawkach nausznych

 • Wyjaśnienie: Aby obniżyć koszty, laptopy i komputery często mają wzmacniacze o niskiej mocy.
 • Wzmacniacze wbudowane w słuchawki nauszne również są małe i niskomocne.
 • Ogranicza to poważnie głośność, jaką można uzyskać z tych słuchawek.

Jak sprawić, aby Twoje słuchawki były głośniejsze

 • Zwiększ głośność — to brzmi oczywiście, ale czy sprawdziłeś głośność i ustawienia bezpieczeństwa na swoim telefonie, tablecie lub komputerze? Czasami niektóre urządzenia mają inteligentne ograniczanie głośności lub blokadę, aby chronić przed uszkodzeniem słuchu. Jedno przestawienie takiego ustawienia, mogłoby wiele pomóc.
 • Użyj kabla — jeśli Twoje słuchawki Bluetooth mają opcję podłączenia do urządzenia audio np. Smartfonu/komputera za pomocą kabla słuchawkowego, może to pozwolić na zwiększenie głośności, ponieważ będą one bezpośrednio podłączone do wzmacniacza w urządzeniu muzycznym, który może mieć mocniejszy wzmacniacz niż ten w słuchawkach.
 • Użyj przenośnego DAC/Wzmacniacza — Oferujemy jedne z najwyższej jakości i najlepiej ocenianych mobilnych DAC/Wzmacniaczy na świecie, takie jak FiiO KA11 i iFi Audio GO link, zaczynające się od zaledwie 199 zł, które można podłączyć między urządzeniem muzycznym np. Smartfonem/Komputerem, a słuchawkami za pomocą kabla, co pozwala nie tylko zwiększyć głośność słuchawek, ale również poprawić jakość dźwięku!
 • Użyj Bluetooth DAC/Wzmacniacza — Oferujemy przenośne i desktopowe Bluetooth DAC/Wzmacniacze, więc możesz:
  - Mobilnie — podłączyć słuchawki do iFi Audio GO blu za pomocą kabla, a następnie przesyłać dźwięk do GO blu z telefonu. DAC i wzmacniacz w GO blu zwiększają zarówno głośność, jak i jakość dźwięku!
  - Stacjonarnie — podłączyć słuchawki do FiiO K7 BT za pomocą kabla, a następnie przesyłać dźwięk do K7 BT z telefonu lub innego urządzenia, co sprawia, że dźwięk jest głośniejszy i lepszej jakości!
 • Użyj DAC/Wzmacniacza klasy studyjnej — Marka EverSolo, znana jako jedna z wiodących na świecie w branży audio-tech, oferuje sprzęt na poziomie studyjnym, taki jak DAC-Z8 — flagowy model w świecie DAC/Wzmacniaczy. To ostateczne rozwiązanie dla osób, które są bardzo poważnie zainteresowane dźwiękiem, czy to jako hobby, czy jako zawód.