Kef R7 Black Gloss - Cena za 1 sztukę - Raty 0% - Specjalne rabaty - Instal Audio Konin

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: SP3999BA
  • Producent: Kef
  • Dostępność: Produkt dostępny. Wysyłka 24h Produkt dostępny. Wysyłka 24h
  • szt.
  • 7 095,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue
Zobacz Pobierz
broszura.pdf (3.3 MB)
instrukcja-obslugi.pdf (6.1 MB)
tabela-porownawcza.pdf (1.4 MB)

Oferowany przez nas produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Produkt objęty jest pięcioletnią gwarancją.

Jedyna rzecz jaka nie została zmieniona, to nazwa.
Nowa seria KEF R została zaprojektowana od podstaw. Dziesięciolecia doświadczenia i nasza niepohamowana pasja do muzyki spotykają się w nowej serii R. Łączy w sobie innowacje z serii Reference z nowymi technologiami, aby zapewnić, że nowe kolumny zapewnią więcej szczegółów, głębszy wgląd w nagrania i większą ekscytację.

R przez duże R
Seria R oferuje możliwość wyboru pomiędzy trzema kolumnami podłogowymi, kolumnami podstawkowymi na bardziej kompaktowe przestrzenie oraz towarzyszące im modele do kina domowego. Każda z kolumn oferuje najlepszy dźwięk, jaki KEF kiedykolwiek dostarczył w tej kategorii cenowej, niezależnie od wymiarów pomieszczenia lub konfiguracji systemu.

R jak Referencyjny
Miejsce, w którym oceniane są wszystkie głośniki KEF, również seria Reference, jest miejscem najnowocześniejszych innowacji technologicznych. Innowacje, które są rezultatem rzetelnych, kreatywnych badań i rozwoju prowadzonych przez najlepszych inżynierów w branży. Ale innowacja nie kończy się na Reference, a nowa seria R jest beneficjentem wielu technologii, materiałów i osiągnięć z flagowej serii.

Poczuj muzykę
Gdy chcesz zapomnieć o świecie i po prostu zatracić się w dźwięku, seria R zabierze Cię właśnie tam. W KEF dążenie do stworzenia doskonałych głośników trwało ponad 50 lat. Tak jak ty, nie chcemy tylko słuchać muzyki, chcemy jej doświadczać, dostać się do środka i poczuć się jej częścią.

Dźwięk jest opowieścią
W świecie filmowym najlepsi inżynierowie dźwięku potrafią tkać coraz piękniejsze soniczne tła, a nowa seria R jest przepustką do wydobywania tego co najlepsze w ścieżce dźwiękowej, dostarczając naturalnego, spójnego dźwięku, niezbędnego do osiągnięcia najlepszego dźwięku przestrzennego.

Uni-Q
KEF opracował pierwszy sterownik Uni-Q w 1988 roku i od tego czasu jest stopniowo i nieustannie udoskonalany. Jednak powód, dla którego ta charakterystyczna innowacja przewyższa inne podejścia, pozostaje niezmienny: umieszczenie głośnika wysokotonowego w centrum akustycznym stożka średniotonowego, przybliża akustyczny ideał źródła jednopunktowego do perfekcji. Nowa matryca Uni-Q stworzona w serii R stanowi skok jakościowy, witając nową, już 12. generację tego już kultowego projektu. Po pierwsze, silnik średniotonowy Uni-Q został całkowicie przeprojektowany przy użyciu wewnętrznych narzędzi do symulacji i analizy KEF, a także dziesięcioleci doświadczenia. Silnik jest odpowiedzialny za przekształcenie sygnału audio z napięcia elektrycznego na siłę mechaniczną. Idealnie robi to bez strat i bez żadnych zniekształceń. W przypadku głośnika średniotonowego może generować znaczne zniekształcenia z powodu modulacji indukcyjności cewki. Silnik w nowej serii R ma ukształtowany i podcięty biegun oraz symetryczne aluminiowe pierścienie demodulacyjne, które łączą się, aby znacznie zmniejszyć indukcyjność w niższej średnicy, dzięki czemu zachodzi mniejsza zmienność wraz z ruchem cewki głosowej. kombinacja macierzy sterowników, takich jak Uni-Q, zarządza drobnymi przerwami, które oddzielają części składowe. Pomiędzy ruchomą cewką średniotonową a statycznym początkiem falowodu wysokotonowego jest wąski kanał. Gdy powietrze przepływa przez to, tworzy rezonanse. Oczywiście ta szczelina jest niezbędna, aby umożliwić ruch stożka średniotonowego i cewki głosowej, więc KEF poprawił wydajność, otwierając wnękę za jednostkami napędowymi i następnie wprowadził materiał tłumiący do tej szczeliny. Absorbuje rezonanse i pomaga zapewnić bardziej precyzyjne, czystsze brzmienie wysokich tonów dzięki zmniejszonemu zabarwieniu.

Shadow flare
Pochodzący bezpośrednio z serii Reference, Shadow Flare to innowacyjna metoda redukcji szkodliwych dyfrakcji w obudowie dla delikatnych wysokich częstotliwości. Shadow Flare to starannie wyprofilowana powierzchnia przejściowa, która rozszerza efekt falowodu Uni-Q. Głośnik wysokotonowy pozbawiony jest ostrej lini krawędzi obudowy, tworząc "obszar cienia" w punktach, w których potencjał dyfrakcji jest najwyższy. Rezultatem jest znacznie poprawiona szczegółowość, szczególnie jeśli chodzi o subtelne niuanse strun i innych dźwięków perkusyjnych.

Głośniki niskotonowe
Bas jest podstawą muzyki, wszystko jest na nim zbudowane, jest fundamentem każdej realizacji dźwiękowej, a maksymalizacja basu jest kluczowym elementem budującym w stronę nieskazitelnego dźwięku. Przetworniki basowe serii R zostały zbudowane z wykorzystaniem dwuczęściowej struktury, w której na papierowym stożku umieszczono aluminiową nakładkę. Ogromna sztywność takiej konstrukcji, w połączeniu z unikalną geometrią stożka, zapewnia czysty ruch tłokowy, aby zapewnić uderzenie i szybkość. Aby dokładnie kontrolować ten potężny sterownik, KEF całkowicie przeprojektował swój system magnesów, aby stworzyć bardziej równomierne pole magnetyczne. Ogólny wynik jest bardziej ogromny i imponujący.

Przetworniki basów
Aby zmaksymalizować wydajność basów w nowej serii R, dedykowane przetworniki niskich częstotliwości są zbudowane z dwuczęściowej struktury, w której płytka aluminiowa wklęsła skóra znajduje się na papierowym stożku. Ta sztywność w połączeniu z unikalną geometrią stożka redukuje dodatkowe rezonanse i zapewnia ruch tłokowy, który sprawia, że kierowcy tak dobrze pracują. zniekształcenia harmoniczne dla czystszego, bardziej precyzyjnego dźwięku. Rezultatem jest zwarty, zwinny bas, który wydobywa całą duszę i uderzenie dostępne w dolnej części.

Nietuzinkowy design
Świetny design jest ponadczasowy. Projektanci produktów KEF dążą do stworzenia zwodniczo prostych, eleganckich głośników. Ale forma podąża za funkcją. Podczas gdy seria R jest napędzana akustyką, wszystkie widoczne rozwiązania inżynieryjne zostały skutecznie ukryte, więc każdy słuchacz widzi piękną i prostą obudowę. Stworzone z myślą o tym, by być w domu w dowolnym miejscu, seria R jest dostępna w dwóch eleganckich wykończeniach z połyskiem lub klasycznej drewnianej okleinie. Spójność wykończenia sięga głębiej niż tylko do koloru obudowy: każdy głośnik, nóżki, kolce i logo KEF są dopasowane kolorystycznie do wykończenia.

Cabinet Bracing
Wszystkie ,,cabinets'' nowej serii R korzystają z usztywnienia z ograniczoną warstwą tłumiącą. System ten, pierwotnie opracowany dla wielokrotnie nagradzanego LS50, wykorzystuje wewnętrzne usztywnienia połączone z panelami za pomocą stratnego interfejsu, a nie przylega do niego sztywno. Takie podejście jest bardzo skuteczne w rozpraszaniu niepożądanych wibracji. Nowy układ stężeń wewnętrznych współpracuje z ograniczonym tłumieniem warstw, tworząc niesamowicie obojętną platformę, z której jednostki napędowe mogą pracować swoją magią, dzięki czemu seria R może dostarczać muzykę tak, jak powinna brzmieć, bez żadnych niepożądanych dodatków.

Maskownice z mikrofibry
Seria R została stworzona, by brzmieć jak najlepiej, z maskownicami czy też bez. Mikrofibry są pierwszym projektem KEF, który zaowocował nie tylko pięknym wyglądem, ale ma również nieistotny wpływ na jakość dźwięku. Wszystkie kratki są ręcznie robione i ściskane pod ciśnieniem podgrzanym z trzynastu warstw materiału kompozytowego. Kratki kontynuują tonację tonową: szary dla białej obudowy, brązowy dla orzecha i czarny dla czerni. Krawędzie kratek są wypolerowane w podobny sposób jak w przypadku delikatnych wyrobów skórzanych, a ogólny efekt jest niemal zamszowy.

Elastyczna technologia portów
Jeśli chodzi o generowanie głębokiego, wyraźnego basu, konstrukcja portu jest istotnym elementem. Porty w serii R są precyzyjnie ustawione i posiadają innowacyjne elastyczne ściany. Przy użyciu obliczeniowej dynamiki płynów oblicza się rozbłysk i profil każdego portu, aby opóźnić początek turbulencji, a elastyczne ściany portu zapobiegają zabarwieniu środka pasma podłużnymi rezonansami. Rezultatem jest nie tylko lepszy bas, ale czystszy dźwięk w górę zakresu częstotliwości w kluczowym obszarze niskich tonów średnich.

Wykończenia
Niedoceniony design uzupełnia starannie dobrane wykończenie. Zaprojektowane z myślą o domu w tradycyjnych lub nowoczesnych wnętrzach, seria R jest dostępna w dwóch wyjątkowo eleganckich wykończeniach z połyskiem lub klasycznej okleinie drewnianej. Te wykończenia sięgają głębiej niż tylko kolor podstawowy. Każdy głośnik korzysta z podejścia KEF ton w tonie do projektowania, w którym kopułka wysokotonowa, stożki głośnika, stopy, kolce i logo KEF są dopasowane tonalnie do wykończenia.

Kratki w Serii R
Zostały zaprojektowane tak, aby brzmiały w najlepszym wydaniu bez kratek. Jednak opcjonalne dedykowane kratki z mikrofibry są dostępne dla serii R. Każda kratka jest wykonana z 13 warstw materiału i ma wspaniały wygląd przypominający zamsz, a dzięki precyzyjnie wyciętym otworom 1801 dla każdego sterownika wydajność z kratkami na miejscu oferuje znaczną poprawę w stosunku do standardowych kratek z tkaniny akustycznej MDF, dlatego minimalizuje tradycyjny kompromis między doskonałym dźwiękiem a ochroną sterownika. Magnetyczne mocowania zapewniają bezpieczne, precyzyjne dopasowanie, zgodnie z czystą stylistyką serii R.

Dźwięk przestrzenny
Nowa seria R jest przepustką do jak najlepszego wykorzystania filmów, zapewniając naturalny, spójny dźwięk niezbędny do uzyskania fenomenalnego dźwięku przestrzennego. Matryca Uni-Q tej samej wielkości jest współdzielona przez kanał centralny R2c, podstawkę R3 i wszystkie trzy modele podłogowe. Zapewniając spójny charakter dźwięku, zapewnia to, że skupia się całkowicie na filmie, a nie na sprzęcie w pomieszczeniu. Ponadto seria R zawiera głośnik R8a, zamknięty głośnik zaprojektowany do montażu na ścianie do zastosowań przestrzennych lub jako głośnik -on-top moduł Dolby Atmos. A dzięki dodaniu jednego z wiodących w swojej klasie subwooferów KEF, odczuwasz całe kinowe doznania, od najgłębszego uderzenia po najdelikatniejszy szept.

R7 to średniej wielkości kolumna podłogowa nowej serii R. Wyposażona w dwa hybrydowe aluminiowe przetworniki basowe 165 mm (6 cali) i Uni-Q, łączący 125 mm (5 cali) głośnik średniotonowy i 25 mm (1 cal) aluminiowy głośnik wysokotonowy, R7 przewyższa wszelkie oczekiwania. Podobnie jak w domu z muzyką i filmem, R7 okazuje się równie elastyczny jak reszta gamy z serii R.

- Budowa: 3-drożna bass-reflex
- Przetworniki: 
  Uni-Q 25mm HF, 125mm MF
  2x 165mm głośniki niskotonowe
- Podział zwrotnicy: 400Hz/2,9kHz
- Pasmo przenoszenia: 33Hz - 50kHz (-6dB)
- Zniekształcenia harmoniczne: <0.3% 120Hz-20kHz (90dB, 1m)
- Maksymalne ciśnienie akustyczne: 111dB
- Rekomendowana moc wzmacniacza: 15-250W
- Impedancja nominalna: 8Ohm
- Czułość: 88dB (2.83V/1m)
- Wymiary: 1108.9 x 310.6 x 383.5 mm (łącznie z terminalami i nóżkami)
- Waga: 31.4 kg

Marka: Kef
Kolor (odcień): Czarny